Tez Yazan Yerler

Tez Yazan Yerler2018-02-23T12:16:10+00:00

tez yazan yerler merkezler

Ücretli tez yazımı, son yıllarda sıklıkla gündeme gelmekte olan bir konudur. Kendilerini tez yazan yerler olarak tanımlayan işletmeler tarafından sunulan bu hizmet, pek çok öğrenci için lisansüstü diplomaya ulaşmanın en kolay yolunu tarif etmektedir. Ancak para karşılığında alınacak olan diplomalar aslında tez yazan firmalar tarafından satılmış olarak düşünülebileceğinden, bu tür tercihlerde bulunmadan önce konu üzerinde etraflıca düşünmek gerekmektedir.

Tez Yazan Yerler ve Özel Üniversiteler Arasındaki Arz Talep Dengesi

Tez yazan yerler hakkında betimlemeler yapmadan önce tez yazdırma ihtiyacının ve bu ihtiyacı karşılayacak işletmelerin doğuşuna değinmek, konunun açıklanması için önemlidir. Bir işletme piyasaya üretim kapasitesinden fazla ürün sunar ve arz talep dengesini bozacak hamleler yaparsa, o işletmenin ürün kalitesinin düşmesi ve ilgili sektörün zarar görmesi kaçınılmazdır. Bu noktadan hareketle Türk eğitim sisteminde artan üniversite sayısı beraberinde kalifiye olmayan diplomalı kişilerin yetişmesine neden olmuştur demek yanlış olmayacaktır. Her şehre bir üniversite mottosu ile yola çıkılmışken, olayın her ilçeye bir üniversiteye evrilmesi ile her dönem lisansüstü derecesi alan kişi sayısı ve buna paralel olarak tamamlanan tez sayısı logaritmik olarak artmıştır. Peki bu beraberinde ne getirmiştir? Cevap verelim: Bir konuda ya da branşta uzmanlığın tescillendiği lisansüstü tezlerinin içinin boşalmasını ve tez yazan kişiler ünvanının doğmasını.

Öncelikli olarak tez yazdırma arayışının doğuşu lisans tezleri ile başlamaktadır. Bu çalışmaların isminin tez koyulmasına rağmen bir ödevden öte gidememesinden dolayı arkadaşları için para karşılığında tez yazan öğrenciler eğitim sistemine entegre olmuştur. Durumun asıl vahim olan tarafı ismi gerçekten tez olan doktora, tıpta uzmanlık ve yüksek lisans derecelerinde görülmeye başlanmıştır. Bu öğrenciler bir şekilde kurumsallaşma arayışı güderek kendilerini tez yazan yerler kimliğine büründürmüştür. Bu yerler özellikle İstanbul’da kümelenmekle birlikte, diğer 2 büyük şehrimiz olan Ankara ve İzmir sınırlarında da konumlanmaktadır.

Tez Yazan Yerler İsmi İle Oluşan İllegallik Algısı

Gelişim sürecini anlatmaya çalıştığımız tez yazan yerler olgusu iki farklı anlamda temellenmektedir. Bunlardan ilki para karşılığında tez hazırlama hizmeti sağladığını iddia eden ve hazırladıkları çalışmalar başka işlerin türevi alınmış hali olmaktan öteye gidemeyen görüştür. Bu kişiler sayfalarında uzman akademik kadro olduğunu iddia etse de aslında tez yazan öğrencilerden başkası değildir. Zaten birçoğunun bir adresi bile bulunmaz; sadece “parayla tez yazdırmak ne kadar?” sorusuna yanıt vermek ve kopyala-yapıştır mantığı ile para kazanmak için hareket ederler.

İkinci anlam temelinde ise bizim de içerisinde yer aldığımız, tez yazan yerler ifadesini aranma hacimleri takibi ile anahtar kelime olarak kullanan ve tez hazırlama sürecinde öğrenciye danışmanlık sağlayan işletmeler yer almaktadır. Burada gerçekten akademisyen kadrosu mevcut olmakla birlikte, ofis ortamında görüşmeler sağlanır ve tez danışmanlık ifadesinin içi doldurulur.

Tez Yazan Yerler Değil Danışmanlık Sunan Omegatez

Tüm bunları göz önünde bulundurarak, lisansüstü derecesinin ve dolayısı ile tezinizin tüm hayatınız boyunca karşınıza çıkacağını bilerek, tez yazan yerler arayışınız üzerinde karar verin. Tavsiyemiz aramalarınızı tez yazdırma ücretleri merakınızı gidermek üzerine değil, ücret karşılığında profesyonel danışmanlık hizmeti satın almak üzere kurgulamanızdır. Kurgunuzu bu yönde yapmaya karar verdiyseniz de iletişim sayfamız üzerinden bilgiler aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

TEZ HAZIRLAMA SÜRECİNİZDE PROFESYONEL DANIŞMANLIK İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

Teklif Al
Teklif Al