Tez Hazırlama

Tez Hazırlama2018-02-23T12:11:52+00:00

Lisansüstü öğrencilerinin tez döneminde en çok ihtiyaç duyduğu şey, doğru ve etkin bir şekilde yürütülen tez danışmanlık sürecidir. Danışman tarafından doğru yönlendirilen öğrenci tez hazırlama işlemini mümkün olan en kısa sürede ve en nitelikli şekilde tamamlayacaktır. Burada tez danışmanlığının önemini tartışmak doğru olmasa da, ortaya koyulacak akademik ürüne ilişkin birkaç önemli noktayı bilmek ve gerekirse profesyonel destek almak, öğrencilerin tez hazırlama sürecini kolaylaştıracaktır.

Tez Hazırlama Etkin Yönetilmesi Gereken Bir Süreçtir

İçeriği ya da disiplini göz önüne alınmaksızın, tüm akademik çalışmalar bilimsel araştırma basamaklarını takip etmeli ve ilk basamak olan gözlem ve araştırma konusunun belirlenmesi ile başlamalıdır. Bu temele dayandırılarak tez hazırlama aşamaları açısından atılacak ilk adım da araştırma yani tez konusunun belirlenmesidir. Öğrenci tarafından araştırılma arzusu güdülen konu belirlendikten sonra araştırma problemi tanımlanır ve probleme ilişkin ilgili alan yazın üzerinde nitelikli araştırma gerçekleştirilir. Kaynak taraması ile araştırma değişkenlerinin genel çerçevesi belirlendiğinden, artık hipotezler kurulabilir ve bu hipotezleri sınamak için gereken yöntem ve model seçilebilir.

Buraya kadar olan basamakların kapsamlı ve etkin bir şekilde yürütülmesi sayesinde tez hazırlamaya ilişkin temeller güçlü inşa edilmiş olur ve geriye sadece sonuçların toparlanarak raporlaştırılması kalır. Ancak pek çok kişinin ilk kez bu iş ile uğraşması, yeterli sayıda tez hazırlama örnekleri elde edememesi, bilimsel araştırma döngüsünü bilmemesi ve danışmanı tarafından yönlendirilmemesi sonucunda, başlık seçimi ile başlayan yanlışlıklar silsilesi sonu gelmez bir kaos ortamına dönüşür. Bu noktada işi profesyonellere bırakmanın ve tez hazırlama merkezleri ile iletişime geçmenin zamanı gelmiştir.

Tez Hazırlama Merkezi Hizmet Çerçevesi

Öğrencilerin “Tez hazırlama nasıl yapılır?” sorusu etrafında kurguladıkları profesyonel destek arayışı karşısında Omegatez olarak sunmuş olduğumuz hizmette, öğrencinin mezuniyetine kadar geçen süreci en doğru şekilde yönetmekteyiz. Konunun danışan görüş ve isteklerini baz alarak belirlenmesi ile başlattığımız süreçte, araştırdığımız problem için en doğru kaynakları derleyerek ve en doğru tez hazırlama teknikleri kullanımı ile ilerlemekteyiz. Periyodik yaptığımız raporlamalar sayesinde öğrenci ve danışmanını ilerleyiş açısından bilgilendirmekte, tarafımızca gözden kaçırılan eksikleri ya da diğer tüm talepleri çalışmaya entegre etmek sureti ile mutlak başarıyı elde etmekteyiz. Sunmuş olduğumuz hizmette diğer tüm hizmetlerimizde olduğu gibi müşteri memnuniyetini esas almakta, tez savunmasında başarısız olmamız durumunda aldığımız tüm ücretleri iade etmekteyiz. Hatta yaptığımız çalışmalara o kadar çok güvenmekteyiz ki, herhangi bir düzeltme ya da red durumunda oluşan kayıt yenileme işleminde öğrencinin tüm masraflarını karşılamaktayız. Türkiye’nin 3 büyük şehri olan İstanbul, Ankara ve İzmir’de öğrencilerimiz ile bire bir görüşmeler sağlamaktayız.

Tez Hazırlama Fiyatları Hakkında Bilgilendirme

Danışanlarımız tarafından en çok merak edilen husus sunduğumuz hizmetin fiyatlamasıdır. Bu merakın giderilmesi için her çalışmanın kendine ait bir fiyatı olduğundan başlayarak, genel bir ücretten ziyade tez hazırlama fiyatları belirleme kriterlerinden bahsetmek daha doğru olacaktır. Her şeyden önce fiyatı etkileyen en önemli unsur araştırma konusu ve tarafımızdan istenen şeylerdir. Bununla birlikte bağlı bulunulan enstitü, uygulanacak araştırma metodları, tezin teslim alınacağı tarih ve varsa özel talepler ücret belirlemek için kullandığımız diğer değişkenler olarak sıralanabilir. Tez için talep edilen sayfa sayısı, kaynak miktarı ve dil işletmemizin oluşturmuş olduğu fiyat politikaları üzerinde herhangi bir etkiye sahip değildir.

TEZ HAZIRLAMA SÜRECİNİZDE PROFESYONEL DANIŞMANLIK İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

Teklif Al
Teklif Al