Tez Danışmanlık

Tez Danışmanlık2018-02-23T12:13:29+00:00

Tez hazırlama dönemi çeşitli zorlukları bünyesinde barındıran ve birçok öğrenci için asla sonu gelmeyecekmiş gibi görünün bir süreçtir. Öğrencilerin çoğunluğunun ilk kez bununla yüzleşmesi dikkate alındığında, aslında söz konusu zorluklar haklılık kazanmaktadır. Ancak doğru tez danışmanlık anlayışı ile yürütülen çalışmaların tamamlanması ve başarılı olması kolay, hatta zevkli olabilmektedir. Bu noktada araştırma başlığı için en ideal danışman seçimi ile işe başlamak ya da herhangi bir tez danışmanlık merkezi desteğini talep etmek gerekmektedir.

Okuldaki Tez Danışmanınızı Seçerken Dikkatli Olun

Tarafımıza iletilen taleplerin pek çoğunda öğrenciler, kendilerine atanan danışmanının ilgisiz ya da bilgisiz olduğundan şikayet etmektedir. Aslında tez danışmanlığı sağlayacak akademisyen öğrenci tarafından seçilmektedir. Öğrenciler ders aldığı kişilerden en sevdiklerini tez danışmanlık için enstitüye iletmektedir. Ancak ders döneminde kendisine sevgi ya da saygı beslenen ve desteği istenen birçok akademisyenin, tez danışmanlık hizmetleri konusunda ilgisizliği veya yetersizliği bulunmaktadır. Burada yapılması gereken şey, tez danışmanı belirleme formunu doldururken listede adı yazılması düşünülen hocalar üzerinde detaylı araştırma yapmaktır.

Tez Danışmanı Seçim Kriterleri

Her şeyden önce birlikte çalışılması planlanan hocalardan danışmanlık alan ve tez dönemini başarıyla tamamlayan kişiler ile temasa geçilmeli ve kendileri hakkındaki yorumlar derlenmelidir. Bu yöntem sayesinde listede yer alacak akademisyenlerin tez danışmanlık becerileri ölçümlenebilmektedir. Eğer kendisi hakkında birinci ağızdan yorum alınamaz ya da daha detaylı araştırma yapmak istenirse kendisinin danışmanlık yaptığı çalışmalar ve yayımladığı makaleler incelenebilir. Bu incelemeler ile danışman hocanın tarzını ve taleplerini kestirebilmek mümkündür.

Ücret Karşılığında Profesyonel Tez Danışmanlığı Almak

Her ne kadar yukarıda belirtilen kriterler göz önünde bulundurulsa da, pek çok öğrenci danışmanının yönlendirmelerinin yetersiz olması sebebi ile ne yapması gerektiğini bilmez bir halde tezini tamamlamaya çalışmaktadır. Bu gerekçe dikkate alındığında önerilebilecek en doğru şey, tez danışmanlık şirketleri ile iletişime geçmektir. Ancak, bu karar da beraberinde çeşitli soruları getirmektedir. “Hangi işletme ile iletişim kurulmalıdır? Tez danışmanlık ücreti ne düzeydedir? Tez hazırlama merkezleri hizmet çerçevesi nedir?” bu ifadelerden bazılarıdır.

Omegatez olarak, mutlak başarı garantisi ile konu belirlemeden başlayarak diplomanın alınmasına kadar geçen süreçte öğrencinin arkasında duran bir profesyonel tez danışmanlığı hizmeti sunmaktayız. Bu rolümüz ile hangi işletme ile iletişime geçeceğini düşünen öğrencilere çözüm sunmaktayız. Sunmuş olduğumuz tez danışmanlığı ücretlerinin detaylarını tarafımızla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte hizmet çerçevemiz hakkında bilgi almak için nasıl çalışır sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

TEZ HAZIRLAMA SÜRECİNİZDE PROFESYONEL DANIŞMANLIK İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

Teklif Al
Teklif Al