Nişantaşı Üniversitesi Yüksek Lisans Programları

Nişantaşı Üniversitesi 2009 yılında kuruldu ve 2010 yılı itibariyle de ilk kez eğitim öğretim hizmetine başladı. Özel bir üniversite olan Nişantaşı Üniversitesi 4 yıllık lisans eğitimini tamamlamış ve sonrasında akademik alanda bir kariyer düşünen kişilere imkan sunuyor. Nişantaşı Üniversitesi yüksek lisans programları sadece sosyal bilimler enstitüsündedir. Sosyal bilimler enstitüsü içerisindeki çeşitli bölümlerde yüksek lisans eğitim programına sahiptir.

  • İşletme Yönetimi
  • İnsan Kaynakları Yönetimi
  • Sağlık Yönetimi
  • Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler
  • Uluslararası Finansal Raporlama ve Denetim
  • Psikoloji
  • Tekstil ve Moda Tasarımı Nişantaşı Üniversitesinin lisans sonrasındaki eğitim programlarıdır.

Nişantaşı Üniversitesinde tezli ve tezsiz olarak yüksek lisans eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Diğer üniversitelerin aksine burada İngilizce dilinde değil Türkçe dilinde yüksek lisans eğitiminizi yapabiliyorsunuz. Bundan dolayı ekstradan YDS sınavına ya da Nişantaşı Üniversitesi tarafından düzenlenecek dil yeterlilik sınavına girmenize gerek yoktur.

Nişantaşı Üniversitesinde yapacağınız yüksek lisans eğitimi size çok şey katacak. Alanında uzman akademisyen kadrosu ile verdiği yüksek lisans eğitiminde aynı zamanda modern teknikler de kullanmaktadır. Her ne kadar sosyal bilimler alanında yüksek lisans eğitim programları bulunsa da üniversite içinde uygulamalarla yüksek lisans eğitimi daha da üst düzey bir hal alıyor. Üstelik Nişantaşı Üniversitesinin imajı ve kalitesi yüksek lisans eğitimi sonrasında sizin için de önemli bir anahtar olacak.

Nişantaşı Üniversitesinde Yüksek Lisans Eğitimi Almak İçin Neler Gerekiyor?

Eğer siz de yüksek lisans eğitiminizi Nişantaşı Üniversitesinde almak isterseniz öncelikle ALES puanınızın en az 55 olması gerekiyor. ALES puanınız ne kadar yüksek olursa yüksek lisans programına katılabilmeniz o kadar yüksek olur. Çünkü Nişantaşı Üniversitesi yüksek lisans programları içinde ALES puanının %50si ile lisans ortalamasının %50si bir araya getirilerek adayın puanı oluşturuluyor. Bu sayede yüksek lisans eğitim alanı için belirlenen kadrodan fazla başvuru yapıldığı zaman adaylar puanlarına göre sıralanırlar. Ne kadar yüksek sırada yer alırsanız Nişantaşı Üniversitesinde yüksek lisans eğitimi almak için o kadar şansınız var anlamına gelir. Bunun yanı sıra lisans eğitiminizi tamamladığınız üniversiteden iki akademisyenin yazdığı referans mektubu da yüksek lisans başvuru anında sizden istenir.

By |2018-08-03T22:29:23+00:001 Ağustos 2018|Categories: Genel|