İstanbul Esenyurt Üniversitesi Yüksek Lisans Programları

İlk kez 2013 – 2014 eğitim öğretim sezonunda faaliyetlerine başlamış olan İstanbul Esenyurt Üniversitesi günümüzde hem lisans hem de yüksek lisans eğitim programlarına sahiptir. 4 yıllık lisans eğitimini bitiren ve sonrasında akademik açıdan kendini geliştirmek isteyen öğrenciler için İstanbul Esenyurt Üniversitesi yüksek lisans programları ile yardımcı oluyor. 2013 yılında İstanbul ilinde kurulmuş olan bu üniversite bünyesinde hem sosyal bilimler enstitüsüne yönelik hem de fen bilimleri enstitüsüne yönelik yüksek lisans eğitimi görebiliyorsunuz. Aynı zamanda tezli ve tezsiz şeklinde iki farklı yüksek lisans eğitim programı da mevcuttur.

İstanbul Aydın Üniversitesi sosyal bilimler enstitüsünde İşletme anabilim dalı Psikoloji anabilim dalı ve Uzaktan öğretim ana bilim dalı olmak üzere 3 farklı anabilim dalında lisansüstü eğitim programına sahiptir. Üniversite fen bilimleri enstitüsünde ise İş sağlığı ve güvenliği anabilim dalı ile İnşaat mühendisliği anabilim dalı şeklinde 2 farklı anabilim dalında lisansüstü eğitim programını adaylara sunuyor.

İstanbul Aydın Üniversitesi üst düzey akademisyen kadrosu ve yeterli tüm imkanlara sahip olanaklarıyla lisansüstü eğitimde ülke genelinde önde gelen üniversitelerden birisidir. İşletme yönetimi Yönetim ve organizasyon Hastane ve sağlık kurumları yönetimi Lojistik yönetimi Gayrimenkul finansmanı ve değerleme Klinik psikoloji İş sağlığı ve güvenliği İnşaat mühendisliği alanlarında yüksek lisans eğitimlerine sahiptir. Üstelik her alanda sizin tercih ettiğiniz üzere tezli ya da tezsiz olarak yüksek lisans yapma şansınız var.

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Yüksek Lisans Programlarına Başvuruda Hangi Belgeleri İstiyor?

İstanbul Esenyurt Üniversitesinin yüksek lisans programlarına dahil olabilmek için gerekli şartlar var. Bunların başında da ALES puanının en az 55 olması geliyor. Bunun yanı sıra aday daha önce hiçbir lisans eğitiminden disiplinsiz hareketler sebebiyle atılmamış olması da gerekiyor. Eğer bu kriterleri sağlıyorsanız lisans diploması ya da geçici mezuniyet belgesinin aslı resmi onaylı transkript tezli eğitim için ALES belgesi 2 adet vesikalık fotoğraf nüfus cüzdanı fotokopisi erkek öğrenciler için askerlik durum belgesi gibi belgeleri hazır hale getirmelisiniz. Bu sayede İstanbul Esenyurt Üniversitesi yüksek lisans programları dahilinde istediğiniz eğitim alanına başvuru yapabilirsiniz.

By |2018-08-03T22:38:50+00:002 Ağustos 2018|Categories: Genel|